Z wielka przyjemnością pragniemy poinformować o otwarciu wersji beta portalu, który umożliwi Państwu wirtualne zwiedzanie Suwałk. Wszystko to dzięki wykorzystaniu fotografii trójwymiarowej. Na skutek zastosowania takiej technologii (możliwość spojrzenia w górę lub dół, rozglądnięcia się na boki, przejście w inne miejsce) będą mogli Państwo odczuć wrażenie, iż rzeczywiście się tam znajdują.

Projekt ma charakter non-profit i jest tworzony przez dwójkę młodych Suwalczan, którym zależy na promowaniu swojej małej ojczyzny. Idea takiego projektu zrodziła się w 2009 roku, zaś realizacja nadeszła w drugim półroczu 2010 r. Wszystkie materiały zostały wykonane latem 2010 roku, toteż "Wirtualne Suwałki" po których mają Państwo okazję się przejść, są uwiecznionym odwzorowaniem miasta z tamtego okresu.

Portal umożliwia Państwu zwiedzenie Suwałk, odkrycie dotąd nieznanych zakątków i nową przygodę w poznawaniu naszego miasta. Jest on także świetnym sposobem na przypomnienie wartościowych chwil związanych z konkretnymi miejscami lub jedyną szansą zobaczenia przez byłych mieszkańców, nie mieszkających już w mieście, jak Suwałki zmieniły się od czasu ich wyjazdu. Ponadto portal Wirtualne.Suwałki.org stara się ukazać Naszą Małą Ojczyznę jako miasto atrakcyjne i pogodne, co może zachęcić mieszkańców innych miast do odwiedzenia tego wspaniałego regionu. Pragniemy przeciwstawić się stereotypowi widzenia Suwałk jako wioski Eskimosów otoczonej lasami w których grasują Yeti i niedźwiedzie polarne.

Jak zaznaczyliśmy na wstępie jest to dopiero wersja beta. W wersji ostatecznej gwarantujemy lepszą jakość panoram i większą ilość dostępnych punktów wycieczki. Chcemy zapewnić również trafniejszą integrację i wprowadzenie jak największej ilości intuicyjnych rozwiązań w obsłudze. Wersja ostateczna będzie oferowała również szereg nowych możliwości. Wszelkie udogodnienia będą wprowadzane zaś stopniowo podczas działania serwisu. Portal ten jest pierwszym tego typu w regionie - zatem czujemy się odpowiedzialni za to, by poprowadzić ten projekt w dobrym kierunku. W związku z tym, iż jest to wersja beta mogą wystąpić drobne błędy - o informowaniu których prosimy Państwa: poprzez formularz kontakt lub forum. Za wszelką pomoc w tym zakresie będziemy bardzo wdzięczni. Nie wykluczamy możliwości wystąpienia krótkich przerw w działaniu strony, które jak najszybciej postaramy się usunąć. Z Państwa pomocą naprawianie usterek będzie prostsze i będziemy mieli pewność, iż kierunek w którym podążamy tworząc ten serwis jest słuszny.

Zapraszamy do zwiedzania Suwałk i życzymy przyjemnej podróży!